SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 13.12.2019

Mardin´de camilerde ´sağlıklı nesiller sağlıklı toplum´ etkinliği

Mardin´de camilerde ´sağlıklı nesiller sağlıklı toplum´ etkinliği
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, camilerde yaz Kur´an kursuna katılan öğrencilere sağlıklı beslenme, sağlıklı su tüketimi, ağız ve diş sağlığı salıklı yaşam için hijyen konuları hakkında bilgi verdi.18.07.2019 13:32

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, camilerde yaz Kur´an kursuna katılan öğrencilere sağlıklı beslenme, sağlıklı su tüketimi, ağız ve diş sağlığı salıklı yaşam için hijyen konuları hakkında bilgi verdi. 

Sağlıklı Bakanlığı tarafından toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki, kişisel hijyen, ağız ve diş sağlığı konularında bilgilendirilmesi ile çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşviki” konularında farkındalığın arttırılması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor.


Bu doğrultuda Mardin il Sağlık Müdürlüğü tarafından Mardin merkez ve ilçelerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı´na bağlı camilerde açılmış olan Yaz Kur´an Kurslarında öğrenim gören çocuklara “sağlıklı beslenme, sağlıklı su tüketimi, ağız ve diş sağlığı salıklı yaşam için hijyen konuları hakkında bilgi verdi.


Söz konusu etkinlik kapsamında Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Sağlığın Geliştirilemsi Birimi koordinasyonunda 18 Temmuz 2019 tarihinde Artuklu´da bulunan Fuat Yağcı Cami-i Yaz Kuran Kursunda öğrenim gören çocuklara “sağlıklı beslenme, sağlıklı su tüketimi, ağız ve diş sağlığı salıklı yaşam için hijyen konuları hakkında Diş Tabibi Hasan Tırpan ve Medine Ege tarafından eğitim verildi.

Ayrıca etkinlik kapsamında çocuklara “El Hijyeni, Güvenliğimiz için Dikkat Etmemiz Gerekenler, Ellerimizi Yıkayalım Sağlığımızı Koruyalım, Hareketli Yaşıyorum Sağlığımı Koruyorum ve Sağlık Sözlüğüm” konulu broşürlerin yanında ağız diş seti, şapka ve kalemlik dağıtıldı. Etkinlikler önümüzdeki günlerde de Mardin genelinde devam edecek.

 

Diğer MARDİN haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.