SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 13.07.2020

Habur Sınır Kapısına Corona virüs engeli

Habur Sınır Kapısına Corona virüs engeli
Binlerce Kızıltepeli tır şöförü ve firmanın ekmek kapısı olan Habur Sınır Kapısı Corona virüs tedbirleri kapsamında giriş ve çıkışlara kapatıldı.02.03.2020 09:39

Binlerce Kızıltepeli tır şöförü ve firmanın ekmek kapısı olan Habur Sınır Kapısı Corona virüs tedbirleri kapsamında giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Sağlık Bakanlığı´nca Corona virüs ile ilgili önleyici tedbirler kapsamında, Irak´ta hastalığın tespit edilmesi üzerine Şırnak´ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı, dün gece yarısı itibari ile iki yönlü geçişlere kapatıldı.

Tedbirler kapsamında, Habur Sınır Kapısı´na gelen sürücülerin jandarma ve polis yol kontrol uygulamalarında bilgilendirilip, yapılacak uyarıların ardından araçların geri döndürüleceği bildirildi. Habur Sınır Kapısının kapatılmasından sonra uzun araç kuyrukları ile gündeme gelen İpek Yolunun boş kaldığı görüldü. Öte yandan Irak uyruklu vatandaşların da Habur Sınır Kapısı önünde, Irak tarafına geçişlerinin yapılması için bekletildiği öğrenildi.

Habur Sınır Kapısının ne kadar süre kapalı kalacağı belirsizliğini korurken binlerce tır şoförü ekmek kapılarının alınacak tedbirlerden sonra tekrar açılmasını bekliyor.


Diğer MARDİN haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.