SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 13.07.2020

Cami ve taziye evinin inşası tamamlandı

Cami ve taziye evinin inşası tamamlandı
Kızıltepe Belediyesi tarafından Mezopotamya Mahallesinde inşa edilen cami ve taziye evinin inşaatı tamamlandı.18.07.2019 13:35

Kızıltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Mezopotamya Mahallesinde yaptığı Cami ve Taziye Evinin inşaatı tamamlandı. İki bin metrekare alan üzerinde yapılan Cami ve Taziye Evinin üst katı cami ve alt katı ise taziye evi olarak tasarlandı. Taziye evinin hem erkekler hem de kadınlar için iki ayrı bölüm olarak yapıldı. Mardin taşından yapılan cami ve taziye evinin önümüzdeki hafta açılışının yapılacağı belirtildi. Yapımı tamamlanan cami ve taziye evinin son halini inceleyen Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, cami ve taziye evinin Kızıltepe halkına hayırlı olmasını dileyerek, önümüzdeki hafta açılış yapacaklarını söyledi. Yılmaz, belirleyecekleri tarih ile tüm halkı cami ve taziye evinin açılışına davet edeceklerini ifade etti.

 

Mezopotamya Mahallesi´nde yapılan cami ve taziye evi 2 katlı olup, 2 bin metrekare alan üzerinde inşa edildi. 700 metrekare alanı kapsayan taziye evi iki bölüme ayrılarak hem kadınlar hem de erkeklere göre tasarlandı.

Diğer MARDİN haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.