SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 13.07.2020

Mardin´de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek

Mardin´de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek
Mardin´in cazibesi yöresel lezzetleriyle artarken, kentte ilk kez damaklarda bıraktığı eşsiz lezzetiyle bilinen ‘Mardin Kebabı Yeme Yarışması´ düzenlenecek.10.08.2019 11:26
Mardin´ini cazibesi yöresel lezzetleriyle artarken, kentte ilk kez damaklarda bıraktığı eşsiz lezzetiyle bilinen ‘Mardin Kebabı Yeme Yarışması´ düzenlenecek.
 
Mardin´in tanınmış aşçılarından ve aynı zamanda Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneği Başkanı da olan Hikmet Ölçer, yöresel lezzetlerin tanıtımına yönelik sosyal etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
 
Aşiret yemeklerinin tanınmış aşçısı olan Hikmet Usta, şimdi de ‘Mardin Kebabı Yeme Yarışması´ düzenliyor.
 
2 Eylül Pazartesi günü Kızıltepe Yeni Mahalle de bulunan Aile Destek Merkezi (Çarşı Karakolu) karşısındaki ‘Hikmet Kebap Salonu´nda yapılacak yarışmanın saat: 19.00´da başlanası planlanıyor.
 
Ödüllü kebap yeme yarışması hakkında bilgi veren Hikmet Usta, “Mardin´de ilk defa kebap yeme yarışması düzenliyoruz. Yarışma kesinlikle kar amaçlı değildir, sadece Mardin kebabımızı tanıtmaya yöneliktir. Sosyal bir etkinlik, herkese yarışmaya davet ediyorum. 2 Eylül´de düzenlemesini planladığımız yarışmamızda 50 şiş kebabı 50 dakika sürede bitirilmesi var. Yarışmada dereceye girenlere 120 gün boyunca her gün bir öğün yemek ikramımız olacak. Rekora dâhil olanların masalarında bir salata, bir lavaş ekmeği, bir ayran ve bir su da olacak.” dedi.

Diğer KIZILTEPE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.