SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 29.09.2020

MARMEK ile Kısa Sürede Büyük İşler

MARMEK ile Kısa Sürede Büyük İşler
Yaman, “Kadınlarımızın gelişimini önemsiyoruz” 22.06.2018 16:22

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman açtıkları MARMEK´e kadınların yoğun ilgi gösterdiğini kaydederken, “Merkezimiz ile kadınlarımızın gelişimini sağlıyoruz” ifadesini kullandı.

Mardin Büyükşehir  Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (MARMEK) açılmasından kısa bir süre geçmesine rağmen kadınların ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermekle beraber, meslek edinmelerine katkı sağlıyor. Bu bağlamda yaklaşık 6 ay önce faaliyete başlayan merkezde bugüne kadar bin 180 kişi sertifika alarak meslek sahibi oldu. Öte yandan merkez 449 kadına okuma yazma öğretti. Ayrıca yapılan etkinliklere 33 bin 808 kadın katılım sağlarken, 3 bin 506 kadın ise farklı konularda toplumsal ve sosyal eğitim aldı.

Kadınlarımızın hep yanındayız

Çalışmalar hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Kadınlarımızın mutlu olduğu bir şehirde yaşaması adına elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Yaman şöyle devam etti: “İlimizin gelişmesi adına birçok projeyle çalışmalarımız ara vermeden devam etmektedir. Kısa süreye sığdırdığımız büyük işler ile şehrimiz değişmekte ve vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayan bir konuma gelmektedir. Bizler ilimizde sosyal projelere de önem verdik. Bu nedenle dezavantajlı grupların hep yanında olduk. Dikkate aldığımız konuların başında ise kadınlarımız geldi. Özellikle onların meslek edinmeleri adına önemli çalışmalar yaptık. MARMEK de bunlardan sadece birisidir”.

Rakamlar ortada

MARMEK´in çalışmalarından da bahseden Yaman, “Birimimiz kadınlarımızın ekonomik hayata katılmalarını, ev ekonomilerine destek sağlamalarını ve becerilerinin artmasını hedeflemektedir. Bu nedenle kadınlarımızın da taleplerini dikkate alarak sürekli kurslar açmaktayız. Ayrıca okuma yazma bilmeyen kadınlarımıza da fayda sağlamaktayız. MARMEK bu özellikleriyle kısa zamana önemli bir başarıyı sığdırmıştır. Rakamlara baktığımızda bu durum daha fazla ortaya çıkmaktadır. Bu tür çalışmalarla kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.