SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 13.07.2020

Polis 65 yaş üzeri için 2 dilde anons yaptı, banklar kaldırıldı

Polis 65 yaş üzeri için 2 dilde anons yaptı, banklar kaldırıldı
Derik ilçesinde, parklardaki banklar koronavirüse karşı alınan önlemleri kapsamında kaldırılırken, polis ekipleri 65 yaş ve üzeri vatandaşların dışarı çıkmaması yönünde Kürtçe ve Türkçe anonslar yaptı.23.03.2020 19:57

Derik'te belediyernekipleri, İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüse karşı alınanrntedbirler kapsamında 65 yaş ile üstü ve kronik hastalığı olanrnkişilere sokağa çıkma yasağı uygulanması kararının ardından parklardakirnoturma banklarını yerinden söktü. Zabıta ekipleri, çocuk oyun grupları ile yerindenrnsökülemeyen kamelyaların çevresine ise güvenlik şeridi çekti. Tedbirlerrnkapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise zırhlı araçla mahalle sokaklarırngezerek, yaşlı ve hastaların dışarı çıkmaması için anonslar yaptı. Polisrnekipleri, zırhlı araçların hoparlörlerinden Türkçe ve Kürtçe olarak 'Evde kal,hayattarnkal' şeklinde sık sık anonslar yaptı.

rnrn

İlçe merkezindekirnparklarda oturma banklarını toplama çalışmasına katılan Belediye çalışanırnHikmet Erol,'Koronavirüs hastalığına kimsenin yakalanmaması için,İlçernKaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Hakan Kafkas ile Belediye BaşkanrnYardımcımız Abdullah Osmanoğlu' nun verdiği talimatları doğrultusunda çalışmalarımızırnen üst seviyede yürütüyoruz.İnsanlarımız yeter ki hastalanmasınlar.BelediyernBaşkan Vekilimizden ve Belediye Başkan Yarmcımızdan Allah razı olsun.

rnrn

Allah'tan dilerim ve İnşallahrnbu koronavirüs hastalığına bir çare bulunur,bütün ülkemiz  ve hepimiz rahat ederiz."dedi.

rnrn

                                                              rnEmrullah  KARAKAŞ

rnrn

                                                                     DERIKrnSESİ

Diğer DERİK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.