SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 13.07.2020

Kaymakam Kafkas’tan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Kaymakam Kafkas’tan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı.19.05.2020 00:36

Kaymakam Kafkas, yayımladığı mesajda, ”Ülkemizin pek çok yanının işgal edildiği dönem olan bir asır önce Mustafa Kemal Atatürk,19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun başlangıç meşalesini yakmıştır. Bu durum milletimiz ve ülkemiz için geleceğe doğru atılan en önemli adım olmuştur.

Milletimiz 19 Mayıs 1919’da bağımsızlığa verdiği önemi, büyük mücadelemizin başladı gün yekvücut olarak kanıtlamıştır. Mustafa Kemal Atatürk’de bugünü gençlerimize armağan ederek onlara verdiği değeri göstermiştir. Gençlerimiz de ecdadımız gibi ülkemizin aydınlık geleceğe taşınması uğrunda çok çalışmalı, birlik beraberliği daima korumalılardır.

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere bağımsız bir ülke bırakma yolunda büyük fedakarlıklar yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunar, gençlerimizin bayramını kutlarım.” dedi.

                                                                                             Emrullah KARAKAŞ

                                                                                                      DERİK SESİ

Diğer DERİK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.