SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 08.08.2020

Derık'te 25 kadın bal paketleme sertıfıkası aldı

Derık'te 25 kadın bal paketleme sertıfıkası aldı
Derik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü,Halk Eğitim Merkezi ile birlikte Bal paketleme eğitimi kursu açtı.Kursa katılan 25 genç kadın kursiyer,'Bal paketleme' sertifikası almaya hak kazandı.22.08.2019 00:00
Derık'te 25 kadın bal paketleme sertıfıkası aldı
Derik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü,Halk Eğitim Merkezi ile birlikte Bal paketleme eğitimi kursu açtı.Kursa katılan 25 genç kadın kursiyer,'Bal paketleme' sertifikası almaya hak kazandı.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde sertifikalarını alan 25 kursiyer genç kadın,38 gün gördükleri kurs sayesinde sertifika alıp,meslek sahibi olduklarını,bu tür kursların sürekli olmasını temenni ettiklerini belirtiler.
İlçe tarım ve Orman Müdürü Abdullah Osmanoğlu,kursiyerlere sertifikalarını dağıtırken yaptığı konuşmada Derik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Mardin İş-kur İl Müdürlüğü ve Derik Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile 25 kadın üreticiye bal paketleme Kursu eğitimi verildi. Derik ilçesinde arıcılık potansiyelinin yüksek olması ve Mardin’in 2 arı yetiştiricileri Birliği ve Mardin Bal Üreticileri Birliği Derik ilçesinde bulunması ayrıca büyük bir avantaj olduğunu belirten Osmanoğlu,kadın kursiyerlere” bal paketleme Kursu tamamlandıktan sonra ve öğrendiklerini hayata geçirmek için Bakanlığın hibe programına başvuru yapabileceklerini,bu programlara diğer başvuru yapanlara 15 puan önde başladıklarını,başvuru sürecinin devam ettiği bu fırsatlardan faydalanmaları için gerekli tüm teknik desteği vereceklerini'belirti.
Gıda Teknikeri olduğunu belirten kurs eğitmeni Ahmet Erdem,'İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından açılan 'Bal Paketleme kursu'nu 38 gün içerisinde bitirerek,belgelerimizi dağıttık,emeği geçenlere çok çok teşekkür ederiz.Kursiyer sayısı 25 kişi vardı bu kursiyerlerimizle kursumuzu bitirmiş olduk,bu kursların devamını diliyoruz"dedi.
23 yaşındaki kursiyer Menekşe Çağırdan,"38 gün eğitim aldık,bu eğitimden çok güzel şeyler elde ettik,bu kursların etmesini istiyoruz"dedi.
Haber Emrullah KARAKAŞ

Diğer DERİK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.