SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 30.09.2020

Derik'te Sporcular idmanı eve taşıdı

Derik'te  Sporcular  idmanı eve taşıdı
Derik İlçesinde koronavirüs nedeniyle evden çıkamayan futbolun alt yapısı 12-15 yaş gurubu sporcular,sahada yaptıkları idmanlar iptal edilince,evdeki odaların birinde top oynayarak idmanlarını yapıyorlar30.03.2020 22:49

Milli Eğitim Bakanlığının kararıyla birlikte 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren  uzaktan eğitime geçilmesi ve İçişleri Bakanlığının koronavirüs tedbirleri kapsamında dışarı çıkılmaması çağrıları üzerine evden çıkamayan Derik 47 Spor bünyesinde spor sahalarında her gün idman yapan  12-15 yaş gurubundaki alt yapı futbol sporcuları evde idman çalışmalarına başladı.

Koronavirüs nedeniyle evden sokağa çıkamadığını belirten 15 yaşındaki sporcu Ozan Emerce"Kızıltepe Spor Lisesinde okuyorum,bu ay başlayacak olan lig maçlarımız ertelendi,onun için biz evde kondisyon ve güçsüz düşmemek için evde çalışıyoruz.Millete çağrımızdır,kimse dışarı çıkmasın,bu koronavirüsü birlikte yenelim hep beraber,evde kal Türkiye diyoruz"dedi.

Sporcu Ozan Emerce babası Bedran Emerce,Oğlunun sporu çok sevdiğinden dolayı Spor lisesine kaydettiğini,koronavirüs hastalığının ortaya çıkmasıyla beraber,dışarı çıkmaması için kendisine evdeki salonda  yer ayırdığını 'belirterek "Oğlum günde 4-5 saat bu salonda spor yapıyor. Koronavirüs için dışarı çıkmıyor."dedi.

13 yaşındaki sporcu Muhammed Furkan Özgen,"Koronavirüs yüzünden dışarı çıkamıyoruz,okulumuza,sahaya antrenmanlarımıza gidemiyoruz, evde çalışıyoruz"dedi.

Sporcu Anne ve babası,'Koronavirüsün geçmesi için,herkesin evde kalması gerektiğini,çocuklarının hastalığa yakalanmaması için oturduğu apartman dairesindeki odalardan bir odanın çocuklarına spor yapması için tahsis ettiklerini'belirtiler.

Evde spor yapan 13 yaşındaki Fadıl Emerce,"Koronavirüs nedeniyle dışarıya çıkmıyoruz ,Türkiye ve Derik'e bir şey söyleyeceğim,lütfen yaşlılar dışarıya çıkmayın, evde kendime 2-3 saat spor yapıyorum,ayrıca derslerimiz de çalışıyorum"dedi.

Evde spor yapan 12 yaşındaki Ömer Abukan,"Dışarıda top oynamıyorum, içerde top oynuyorum.Günde 4 saat topla çalışıyorum, derslerimiz de aksatmıyorum.Koronavirüs için kimse dışarı çıkmasın."dedi.

Evde spor yapan 14 yaşındaki Baran Danış,"Dünyada koronavirüs nedeniyle bütün spor dalları iptal edildi.Uzaktan eğitimle derslerimizi evde çalışıyoruz ve antrenmanlarımızı evde yapıyoruz,lütfen kimse dışarı çıkmasın koronavirüs nedeniyle,herkes kendilerini ve bizleri de düşünsün"dedi.

                                                         Emrullah Karakaş

                                                              Derik Sesi

Diğer DERİK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.