sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton

SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 17.01.2021

Derik'te 1500 kişi LGS sınavına girdi.

Derik'te  1500 kişi LGS sınavına girdi.
Derik İlçe ve Kırsal Mahallelerindeki 32 Ortaokul binasında gerçekleşen 2 oturumlu Lise Geçiş Sistemi (LGS) sınavına girdi. 22.06.2020 18:40

Sınav öncesi koronavirüs tedbirleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Sağlık daire Başkanlığınca tüm sınav okullarında dezenfekte çalışmaları yapılırken,Sabah saatlerinde, sınava girmek için okula akın eden öğrenci ve velileri sosyal mesafeye uymaları için,okul yetkilileri sık sık  uyarılar yaptı.Sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde okul binasına sınava girecek öğrencilere 2’er maske,sınıf girişinde el dezenfektanı ve peçete verildi.Veliler,sınav boyunca okulun etrafından ayrılmayarak,heyecanlı anlar yaşadı.

2’inci oturumda Veliler,yemek yedirmek istedikleri öğrencilerine,okul bahçesine girmeleri kısıtlandığı için,aralarındaki tel örgülerden yemek poşetlerini uzatmaları renkli görüntülere sahne oldu.

Öğrenci Velilerinden Mehmet Sever,”Ben devlet memuruyum,zamanında bende sınav heyecanını yaşadım, panik,heyecan var, kardeşimi sınava getirdim,inşallah başarılı olurlar.Sınav stresi,bir yılın emeği var,hepsi 1 güne sığıyor,inşallah o da heyecanlanmadan,kod hatası yapmadan başarılı olurlar.”dedi

Öğrenci Velilerinden Orhan Işıkırık,”Çocuğum için gelmişiz,bizim tek umudumuz onlardır,Allah herkesin istediği bölümlere girmesini nasip etsin.”dedi.

Öğrencilerden Mehmet Ali Taşçı,”Sınavım biraz zordu ama iyi geçti.Fen kolaydı Matematik biraz zordu,bir kaç boşluğum oldu.”dedi.

Öğrencilerden Ruşen Aktaş,”Sınav iyi geçti,sadece matematik’te biraz zorlandım,süre iyiydi.”dedi.

Öğrencilerden Beyza Adar,”İyi geçti sadece biraz matemetik’te zorlandım,sözel iyiydi,fen de çok kolaydı,hedefim Diyarbakır Fen Lisesine gitmek istiyorum”dedi.

                                                                   Emrullah KARAKAŞ

                                                                       DERİK SESİ

Diğer DERİK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.