SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 28.03.2020

Derik Belediyesi başkan vekilliğine kaymakam Hakan Kafkas görevlendirildi

Derik Belediyesi başkan vekilliğine kaymakam Hakan Kafkas görevlendirildi
Derik Belediye Başkanı Mülkiye Esmez’in yerine Derik Kaymakamı Hakan Kafkas Belediye Başkan vekili olarak görevlendirildi.16.11.2019 00:00

Savur, Derik ve Mazıdağı ilçelerinin HDP’li BelediyernBaşkanları haklarındaki terör soruşturması kapsamında dün gözaltına alınmıştı.rn3 ilçe belediye başkanı geçici tedbirle görevden uzaklaştırıldı, yerlerine ornilçelerin kaymakamları kayyum olarak atandı.

rnrn

Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada Mazıdağı BelediyernBaşkanı Nalan Özaydın’ın, Derik Belediye Başkanı Mülkiye Esmez’in ve SavurrnBelediye Başkanı Gülistan Öncü’nün Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “SilahlırnTerör Örgütü’ne Üye Olmak” suçundan 15.11.2019 tarihinde gözaltına alındığırnbelirtildi. 3 belediye başkanın geçici tedbir ile görevden uzaklaştırıldığı, Belediyernbaşkanların yerine ise ilçe kaymakamların vekil olarak görevlendirildiği vurgulandı.

rnrn

Mardin’in HDP’li Derik Belediye Başkanı Mülkiye Esmez’inrnyerine Derik Kaymakamı Hakan Kafkas Belediye Başkan vekili olarakrngörevlendirildi.  Mazıdağı BelediyernBaşkanı Nalan Özaydın’ın yerine Kaymakam Muhsin Duran Kalkan ve Savur BelediyernBaşkanı Gülistan Öncü’nin yerine Kaymakam Bayram Türker  Belediye Başkan vekili olarak görevlendirildi.

rnrn

 

rnrn

 


Etiketler: derik

Diğer DERİK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.