SON DAKİKA

DERİK BELEDİYESİ'NDEN 3 AYLIK ÇALIŞMA          Sneijder dünyada TT oldu          lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 13.07.2020

14 yıldır göremediği Gap şelalesini görme isteği yerine getirildi

14 yıldır göremediği Gap şelalesini görme isteği yerine getirildi
Derik ilçesinde yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, 14 yıldır GAP şelalesini görmenin hayalini kuran 72 yaşındaki Mehmet Ali Ufak'ın hayalini gerçekleştirdi.18.05.2020 21:43

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm ülkede olduğu gibi  Derik ilçesinde de  sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş ve üzeri, kronik rahatsızlığı bulunan ihtiyaç sahiplerinin adreslerine giderek talepleri doğrultusunda gıda, ilaç ve diğer ihtiyaçlarını gideren Derik Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, bu kez de 14 yıldır GAP şelalesini görmeyen,İlçenin Cevizpınar Mahalllesinde ikamet eden,tek başına yaşamakta olan 72 yaşındaki  Mehmet Ali Ufak'ın hayalini gerçekleştirdi. Derik Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas'ın talimatları doğrultusunda Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri korona virüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlara 6 saatliğine sokağa çıkma izni verilmesiyle sokağa çıkarak güneşli havanın tadını çıkaran yaşlıların taleplerini yerinde dinlendi. Ekibin talebini dinlediği 72 yaşındaki Mehmet Ali Ufak isimli vatandaş,14 yıldır göremediği GAP şelalesini görmek istediğini dile getirdi. Talebin yetkililere ulaşması üzerine Mehmet Ufak'ın bulunduğu adrese Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün makam aracı gönderildi.

Makam aracıyla bulunduğu Cevizpınar Mahallesindeki adresten alınarak GAP Şelalesine götürülen, 72 yaşındaki Mehmet Ali, Ufak, yıllar sonra hayalinin gerçekleştiren, başta İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas ve  Vefa Sosyal Destek Grubuna teşekkür ettiğini’ ifade etti.

                                                                          Emrullah KARAKAŞ

                                                                              DERİK SESİ  

Diğer DERİK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.